Sestry nie sú ľudia?

Autor: Svetlana Schubertová | 16.3.2014 o 18:30 | (upravené 16.3.2014 o 20:42) Karma článku: 13,18 | Prečítané:  1315x

To, že poniektorí si myslia, že my , sestry môžeme žiť zo vzduchu,  že nás sestier je nadbytok , že naša práca je ľahká, že nie sme nič iné len slúžky  lekárov,  že si nezaslúžime vďaku a úctu a patričnú odmenu všetci  vieme.

 

Sú to tí, ktorých staroba,  choroby,  úrazy, nevládnosť , alebo len obyčajná samota ešte len čakajú. Sú to tí, ktorí ešte nemali „šťastie" vidieť  a pocítiť kto je ich priateľ, kto obetuje seba pre nich.

Ale keď niekto haní svoje kolegyne, vyťahuje veci z kontextu,  pokúša sa rozprúdiť zlú krv to ten nepatrí medzi nás.  Každý má právo mať názor, ale nemá právo posudzovať iných.  Hlavne ten, ktorý ani nebol prítomný počas „výjavov", keď sa diali.

Vyberať slovíčka a vyťahovať ich na svetlo,  vracať sa k nim. Nevidím v tom žiadny kladný úmysel, ani zmysel  pre nikoho. Nech sa každý hanbí sám za svoje výroky  nech ich má stále pred očami. Nezmazala by som ich a nepovolila by som vymazávanie už poslaných príspevkov ani jednej strane- administrátorovi, ani diskutujúcemu.  Hovoriť o ľuďoch , citovať slová ľudí,  ktorí ani nemuseli byť sestrami,  ale len imaginárnymi postavičkami na verejnej sociálnej sieti.

Nie je nám , ani nikomu potrebných sudcov.  Pretože každý si je sudcom ,aj katom sám. Pretože aj sestry sú ľudia a máme srdce, máme mozog a máme svedomie.

Máme vlastné životy- dva vlastné životy. Máme starosti a bôle, ktoré musíme skrývať, aby sa tí druhí mohli usmievať. Máme nadpriemerné emócie, intuíciu.  Naučili sme sa robiť rýchlo, presne ako to situácia vyžaduje.

Nikto nemôže povedať to je zlé a to je dobré, pretože čo je zlé pre jedného, môže byť dobré pre ostatných (a naopak).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?